Wyznawcy Źródła (Bogowcy)

radekg Planescape 0 Comments

s-believers

Symbol frakcji Bogowców

Filozofia

Dla tych ludzi wszystko jest boskie. Wszystko może przejść na wyższy poziom wspaniałości. Jeśli nie w tym to w następnym życiu. Wszystko czego potrzeba to cierpliwość. Według nich Pierwsi, Planarczycy, petenci, gestorzy, dosłownie wszyscy są testowani. Przeżyć, zwyciężyć i przejść na wyższy poziom istnienia to cel każdej istoty. Jeśli ci się nie powiedzie zostaniesz reinkarnowany i musisz próbować dalej. Proste.

Oczywiście, że nie jest to proste. Po pierwsze, nikt nie wie czym są testy. Czy istota ma zadanie być dobrym, złym czy kim? Bogowcy starają się tego dowiedzieć. Po drugie, biedny skurl może cofać się na swojej ścieżce. Jeśli zawalił coś w swoim życiu, powraca jako pierwszy czy coś jeszcze gorszego. Mógł przegrać tak bardzo, że powróci nawet do ciała diabelstwa! Po trzecie, istnieje ten ostatni krok, którego nikt nawet nie rozumie. Przejście do bycia Mocą nie jest końcem cyklu. Istnieje coś dalej, coś, z czego same Moce przechodzą wyżej, przekraczają ten próg do ostatecznej formy i opuszczają wieloświat na zawsze.

Jesteśmy jednością – bogowie, śmiertelnicy nawet diabelstwa pochodzą z tego samego źródła. Kto wie? Może w następnym życiu będziesz larwą?Faktol Ambar z Bogowców
Ponieważ liczba istot w wieloświecie jest ograniczona, wcześniej, czy później wszyscy przejdą na wyższy poziom istnienia. Wiele ze światów na tak zwanym „nieskończonym” planie Pierwszej Materii już są ledwo zamieszkałe. Kiedy Pierwsi przejdą na następny poziom, wieloświat pomniejsza się o jeden świat. O ile oczywiście jakiś Planar nie zawali czegoś i nie wróci jako nowa istota na tamten świat. Jednak, wcześniej czy później, wszyscy dotrą do celu swojej podróży, ostatecznego poziomu istnienia, a kiedy to się stanie cały wieloświat się skończy. Zamknie swój sklepik, zgasi światła i przestanie istnieć.

Widzisz więc, Bogowcy próbują objąć rozumem cały cel istnienia wieloświata. Plan Pierwszej Materii, Wewnętrzne i Zewnętrzne Plany – istnieją aby testować i oczyszczać. Kwestią do rozwiązania pozostaje czym, w danej chwili, jest próba. Kiedy Bogowcy odnajdą odpowiedź na to pytanie, czym prędzej zakończą ten wszechświat i rozpoczną nowe życie na wyższym poziomie.

great_foundry

Wielka Kuźnia

Sfery Wpływu

Plan Eteryczny. Pół-plany Eteryczne formowane są przez potężnych czarodziei i im podobnych. Są więc dowodem Bogowców, że ich filozofia jest poprawna. W Sigil, Bogowcy utrzymują swoją siedzibę w Wielkiej Kuźni, symbolizującą kuźnię planów.

Przyjaciele i Wrogowie

Ponieważ Bogowcy i Atarowie wieżą w wyższą formę istnienia niż Moce, często ze sobą współpracują. Podobnie, wiara w ostateczny koniec wieloświata podoba się Straży Zagłady. Jednak przymierze pomiędzy tymi dwoma grupami jest zawsze chwilowe. Frakcje Grabarzy i Loży Ponurych uważani są za wrogów Bogowców.

Wymagania

Wyznawcy Źródła są otwarci na każdą rasę, klasę i charakter. Jednak kapłani określonych bogów otrzymują karę -1 do wszelkich testów obronnych, gdyż nie potrafią się skupić na swoim ostatecznym celu.

thegreatfoundry

Wielka Kuźnia

Korzyści

Postać należąca do frakcji Bogowców ma przewagę (advantage) w testach Charyzmy.

Ograniczenia

Przyjmowanie pomocy od innych jest źle widziane w oczach Wyznawców Źródła – w końcu życie to Twój osobisty test. Po przyjęciu znacznej pomocy, postać nie może otrzymywać punktów inspiracji aż do momentu spłacenia długu. Dotyczy to również (lub przede wszystkim) przywrócenia do żywych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.