Królestwo Taol-Kaer

radekg Cienie Esteren 0 Comments

Królestwo Taol-Kaer (czyt. Tol-Ker) położone jest na południu półwyspu i uważane jest za kolebkę cywilizacji. Stąd prawdopodobnie pochodzili trzej bracia: Taol-Kaer, Reizh (czyt. Rajc) i Gwidre (czyt. Głidre), którzy podbili, a następnie podzielili między siebie tereny całego półwyspu. W królestwie panuje system feudalny, a jego obszar podzielony jest na księstwa. Obecny król Erald Mac Anweald swą siedzibę ma w mieście Osta-Baille (czyt. Osta-Baji) – stolicy królestwa.
Taol-Kaer uważane jest za bastion starych obyczajów, gdzie duży wpływ na społeczności mają Demorthèni (czyt. Dejmorteni) – strażnicy świętych tradycji Tri-Kazel. Jak łatwo się domyslić, Taol-Kaer oparło się wpływom Kontynentu i nie przyjęło wiary w Jedynego.
Na terenach Taol-Kaer spotkać można odizolowane osady ludu zwanego Osagami (słowo Osag oznacza w starożytnym języku Wiatr). Morfologiczne różnice pomiędzy nimi a resztą mieszkańców Trzech Królestw pozwala wysnuć wniosek, że półwysep był kolonizowany w dawnych czasach z różnych źródeł. Osagowie mają egzogamiczne tradycje, jednak rzadkością jest aby małżeństwa zawierano z przedstawicielami spoza klanów. Osagowie to silni wojownicy, złączeni tradycjami klanu i mają małe poważanie dla autorytetu króla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.