Królestwo Reizh

radekg Cienie Esteren 0 Comments

Ostatnie, najmniejsze z Trzech Królestw, królestwo Reizh (czyt. Rajc), zajmuje północno-wschodnią część półwyspu. W królestwie tym najsilniej ze wszystkich przyjęła się, pochodząca z Kontynentu, nauka zwana Magistyką.

Reizh słynie z pięknych miast, pełnych magistycznych cudów, w wielu z nich nocą ulice rozświetlane są Nebulami, szpitale wyposażone są w sprzęt zasilany Topnikiem, pozwalający leczyć choroby, które są poza zasięgiem mocy Demorthènów (czyt. Dejmortenów) czy wyznawców Jedynego.

Oprócz Miagistyki w Reizh kiełkują również inne koncepty wywodzące się z Kontynentu, np. oddanie władzy w ręce ludzi i utworzenie parlamentu.

Mimo wszystko jednak, ludzie żyjący poza większymi miastami nadal żyją wedle starych tradycji i choć Magistyka coraz bardziej się rozprzestrzenia to szarzy ludzie nadal używają świeczek do rozjaśniania nocy.

Podczas Wojny Świątyni w roku 857, której oficjalną przyczyną było wydobycie przez Magistyków Topnika na terenie Gwidre, Reizh sprzymierzył się z królestwem Taol-Kaer (czyt. Tol-Ker), jednak z tego przymierza niewiele już nie pozostało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.