Królestwo Gwidre

radekg Cienie Esteren 0 Comments

Królestwo Gwidre (czyt. Głidre) zajmuje nieco więcej terenu od Reizh (czyt. Rajc). Na południu granicę wyznacza rzeka Krezdhour, od północy i zachodu Ocean Wściekły (Furious Ocean), a na zachodzie granicę wyznaczają góry Mòr Roimh (czyt. Mor Roim), z najwyższym szczytem Ordachaï (czyt. Ordaszaji), które dosłownie przecinają półwysep Tri-Kazel na dwie połowy. Podczas gdy góry chronią królestwa Reizh i Taol-Kaer (czyt. Tol-Ker), Gwidre wystawione jest na działanie gwałtownego i suchego wiatru z północy, zwanego Ast lub inaczej Pocałunek Zdrajcy. Pogoda na terenach królestwa jest wyjątkowo sroga, a temperatura w środku lata, rzadko wzrasta ponad 21 stopni.

W roku 775, król Eothèn IV przyjął, pochodzącą z Kontynentu, religię Jedynego jako oficjalną wiarę w Gwidre. Religia przyjęła się u ludzi i zapoczątkowała, między innymi, systematyczne niszczenie kamiennych kręgów symbolizujących dawną wiarę. Relikty te często pochodziły nawet z zamierzchłych czasów Aergwin (czyt. Air-zełin).
Mieszkańcy Gwidre czują się w obowiązku wyzwolić półwysep Tri-Kazel od Feonda (czyt. Fejonda) i innych zagrożeń, które wiszą nad królestwem – Zakon Magistyków znajduje się na szczycie tej listy. Siła oddania temu celowi jest porównywalna jedynie energii jaką wkładają by go zrealizować.
W odróżnieniu do innych królestw, gdzie znaleźć można przynajmniej kilka większych miast, w Gwidre istnieje tylko jedno – stolica Królestwa – Ard-Amrach (czyt. Ard-Amrak), w której urzęduje obecny król Dalenverch IV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.