Feonda

radekg Cienie Esteren 0 Comments

W starożytnym języku Tri-Kazel Feond (czyt. Fejond) oznacza po prostu Wróg. Na temat tego czym są te istoty istnieje wiele teorii – tak wiele jak schodów prowadzących na płaskowyż Osta-Baille (czyt. osta-baji). Feonda (czyt. Fejonda) nie można po prostu sklasyfikować – nie należą do żadnego konkretnego gatunku. Niektóre są przedstawicielami fauny, niektóre flory, a niektóre są minerałami. Pomimo ich różnorodności łączy je jedno – są okropnymi potworami, które pustoszą osady i społeczności.
Istnieją takie, które przyjmują postać ogromnych wilków, inne rozwścieczonych wielkich dzików. Warigale opowiadają o drzewach, których kora układa się w przeraźliwe twarze, a ich pazurowate gałęzie potrafią poćwiartować człowieka. Większość jednak przyjmuje postać humanoidalną, a w niektórych przypadkach trudno odróżnić je od człowieka.
Legendy głoszą, że w starożytnych czasach, w epoce Aergewin (czyt. Air-zełin), Demorthèni (czyt. Dejmorteni), używając zapomnianych, runicznych inwokacji, przepędzili Feonda z półwyspu na wiele stuleci.
Dzięki kontaktom z Kontynentem okazało się, że problem Feonda nie dotyczy jedynie Trzech-Królestw lecz potwory nękają również resztę świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.