Dom Steiner (Przymierze Lyrańskie)

radekg Battletech 0 Comments

lyran_commonwealth_logo_by_punakettu-d4a9morPowstałe w: 2341
Przymierze Lyrańskie – znane wcześniej jako Wspólnota Lyrańska, rządzone przez Dom Steiner, jest przede wszystkim uznanym narodem handlowców i industrialistów. Tradycje militarne są daleko na drugim miejscu, a stopnie wojskowe zdobywa się raczej z racji pochodzenia niż przez talent. Założone i zdominowane przede wszystkim przez kultury Niemieckie i Szkockie jest zarządzane poprzez kombinację intryg politycznych i bezwzględnej siły ekonomicznej. Mieszkańcy Stanu Lyran zjednoczeni są w pościgu za statusem i bogactwem.

Podczas Wojen Sukcesyjnych Lyranie pozostawali zwykle w defensywie. Jednak to właśnie liczne inicjatywy pokojowe Domu Steiner spowodowały powstanie Federacji Wspólnoty lecz podczas Inwazji Klanów to Lyrancka połowa sojuszu była celem większości napaści. Nadwyrężenie, spowodowane zniszczeniami podczas tych ataków, doprowadziło do rozpadu Federacji Wspólnoty, powstania Przymierza Lyrańskiego i wybuchu Wojny Domowej pomiędzy byłymi sojusznikami Federacji Wspólnoty.

Podobnie jak w Federacji Słońca, Lyranie mają ekonomię wolnego rynku, która szczyci się stuleciami stabilności i sukcesu, wspierana przez jedne z najbardziej zindustrializowanych światów Wewnętrznej Sfery. Wprawdzie reformy z ery Federacji Wspólnoty wzmocniły militarną potęgę Lyran, wpływ tak zwanyh społecznych generałów i rozprzestrzeniająca się wiara w większe równa się lepsze sprowadziła Dom Steiner na powrót do czasów gdy byli uważani, za nację nieudolną militarnie. Rzeczywiście, Lyrańskie rozwiązywanie problemów sprowadza się zwykle do negocjacji, wymiany lub potajemnych akcji. Jednak z ich zasobami, Dom Steiner może wystawić armie cięższe i liczniejsze niż przeciwnicy, tworząc w ten sposób ścianę stali przeciwko napierającym wojskom wroga.

Pomimo tego, że historia militarna Przymierza wypełniona jest potknięciami, Stan Lyran przeżył wiele setek lat w oparciu o możliwości zaplecza industrianego oraz pojedyncze wyjątki zdolnych oficerów.

W Grudniu 3067 roku rozpadła się Liga Gwiezdna. Jednym z powodów było wycofanie się Lyran (ale także innych frakcji) z materialnego wspierania jej. Słowo Blake’a, frakcja, która miała właśnie zostać przyjęta w szeregi Ligi, z wściekłości ogłosiła Jihad przeciwko innym frakcjom Sfery Wewnętrznej, a także siłom Peryferii. Nowo powstałe Przymierze odczuło początki Jihadu Słowa Blake’a z pierwszej ręki poprzez atak z zaskoczenia na ich własny świat stolicę – Tharkad.

Lyranie zostali wyniszczeni przez czternastoletni konflikt, Słowo wzięło na cel przede wszystkim zaplecze industrialne Przymierza. W tym samym czasie, Dom Steiner zmierzyć się musiał z Ligą Wolnych Narodów i Klanami. Devlin Stone wyłonił się jako niezależny przywódca, który zjednoczył różne frakcje przciwko Blakelistom i w końcu wyrzucając ich z terenów Przymierza i uwalniając Terrę w 3079 roku.

aYDzA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *