Dom Marik (Liga Wolnych Światów)

radekg Battletech 0 Comments

fwleague_background_300-onUtworzona w: 2271

W odróżnieniu od innych feudalnych frakcji Wewnętrznej Sfery, Liga Wolnych Światów jest demokracją… przynajmniej na papierze. Przez wieki rządzona była przez rodzinę Marik, spadkobierców Austro-Węgierskich korzeni, i utrzymywana w stanie wyjątkowym. Liga jest właściwie konglomeratem wielu małych stowarzyszonych od dawna stanów i planet. Dzięki temu jest obecnie najstarszym Stanem Sukcesyjnym, multikulturowym, z silnymi wpływami Europejskimi, Azjackimi, Amerykańskimi i Hinduskimi. Mimo tego, że z natury podzielona, o piętrzącej się biurokracji, Liga żyła w względnym pokoju przez wiele lat i nie wzięła nawet udziału w najgorszej, 4. Wojnie Sukcesyjnej.

W latach 3030-tych, Wojna Domowa prawie rozbiła tą frakcję. Jednak Liga pozbierała się i stopniowo powracała do świetności, biorą udział jedynie w małej i bardzo efektywnej wojnie w roku 3057. Liga była schronieniem odłamu Słowa Blake’a zaraz po jego uformowaniu się. Inwazja Klanów okazała się zbawienna dla Wolnych Światów, gdyż ich przemysł dostarczał broni innym siłom Wewnętrznej Sfery, a Liga ukuła sobie wizerunek handlarzy bronią. Jednak wraz z rozpoczęciem Jihadu, nawet ludzie Ligi nie byli bezpieczni. Zszokowani informację, że ich Kapitan-Generał, Thomas Marik, był tak naprawdę oszustem osadzonym na tronie przez ComStar wiele lat temu, Liga zaczęła rozrywać się w szwach. Prowincje rzuciły się sobie do gardeł i rozpadły się w 3080 roku, choć nadal potrafili połączyć siły wobec wspólnego wroga.
Dzisiaj, co najmniej trzech przywódców rości sobie prawa do tytułu Kapitana-Generała, doprowadzając całą frakcję na skraj zapaści.

Wolne Światy uważają się na nację tolerancji i otwartych umysłów, więc nie jest wielkim zaskoczeniem, że utrzymują wolny rynek i kapitalistyczną ekonomię, która pomogła stworzyć najbardziej postępową ekonomicznie, jak i socjalnie, siłę Wewnętrznej Sfery. Jednak jakość wojska, złożonego głównie z regionalnych sił waha się zależnie od sytuacji politycznej planety.

Liga ma swoich wrogów w postaci Konfederacji Kapelańskiej oraz Przymierza Lyrańskiego. Dom Marik szczycił się utworzeniem Gwiezdnej Ligi lecz została ona zniszczona przez zamach stanu Amaris. Po tym wydarzeniu pięć Stanów Sukcesyjnych walczyło w trzech Wojnach Sukcesyjnych (2785-3025) o to, kto zostanie następnym Pierwszym Lordem. Żadna z tych wojen nie wyłoniła zwycięzcy.

house_marik_by_ghostbear3067-d8jhhvc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *