Dom Liao (Konfederacja Kapeliańska)

kolodej Battletech 0 Comments

logo_liao Dom Liao (Konfederacja Kapelańska) oryginalnie założony przez ludzi z narodów azjatyckich, można w nim dojrzeć elementy kultury Chińskiej i Rosyjskiej. Najmniejszy z pięciu wielkich domów, po wiekach zaciekłych walk zmusił swoje społeczeństwo do zaakceptowania ciężkiej rzeczywistości państwa politycznego i ciągłej kontroli nad obywatelem celem przetrwania narodu jako całości. Liao_dignity_prosperityMaskirovka, Kapellańska tajna policja, trzyma ciężką rękę na karkach ludzi mieszkających na terenie Konfederacji. Ludzie muszą zasłużyć sobie na miano Obywatela, gdyż nie dostają takiego przywileju z urodzenia.

Prawie zniszczona przez Dom Davion w Czwartej Wojnie Sukcesyjnej, Konfederacja chwiała się na krawędzi istnienia dopóki jej steru nie przejął obecny Kanclerz, Sun-Tzu Liao. Stworzył Trinity Alliance z Magistratem Canopus i Konkordatem Taurian oraz odzyskał większość tego co zostało stracone w czasie Czwartej Wojny Sukcesyjnej. Po wcieleniu w granice Konfederacji zbuntowanego regionu St. Ives Compact podczas serii sprytnych zagrywek szpiegowsko-politycznych, reżim Sun-Tzu przywracał Konfederacji wcześniejszą świetność – do czasu gdy nie wybuchł Jihad wikłający Konfederację w kolejną wielką wojnę.

Mimo to Konfederacja efektywnie opiera się siłom Jihadu mając wsparcie tylko w Magistracie Canopus. Dom Liao utrzymuje swoją determinację by przetrwać wszystko co najgorsze wojna ma do zaoferowania. Dla ludzi z Konfederacji potrzeby narodu zawsze będą ponad potrzebami indywidualnego człowieka. Ten fakt jest bardzo widoczny w prawie fanatycznej naturze wojska konfederacji jak i w komunistycznym wolnym rynku, który dominuje w Kapelańskiej ekonomii. Liao_help

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *