Dom Davion (Federacja Słońc)

radekg Battletech 0 Comments

Federated_Suns_LogoPowstała w: 2317

Federacja Słońc uważana jest przez wielu za świat gloryfikujący walkę. Dom Davion ma jedne z najlepszych sił wojskowych Wewnętrznej Sfery, a ich Pierwszy Książę uważany jest za najsilniejszego przywódcę w Sferze. Głowa Federacji musi odbyć 5 letnią służbę w zbrojnych siłach Słońc. Osiedlona przez potomków Zachodniej Europy Terry, Federacja przystosowała system szlachecki feudalnej Anglii oraz Francji i wspiera, ponad wszystko inne, ideały wolności osobistej oraz rządów prawa.

Federacja Słońc jest najpotężniejszym i największym Stanem Sukcesyjnym. Pod koniec 3. Wojny Sukcesyjnej, liczyła ponad 500 systemów, a jej teren wynosił ponad 20 000 parseków kwadratowych, rozciągając się na 500 lat świetlnych od Terry.

DavionWrogowie Domu Davion to ich sąsiedzi, Konfederacja Kapellańska Domu Liao oraz Zjednoczenie Draconis Domu Kurita. Podczas 4. Wojny Sukcesyjnej, Federacja Słońc połączyła się ze Wspólnotą Lyriańską Domu Steiner tworząc Federację Wspólnoty. W trakcie trwania tej unii, przypieczętowanej małżeństwem księcia Hanse Davion i Archont Katriny Steiner, oba domy podbiły połowę Konfederacji i wypowiedziały wojnę Domowi Kurita w roku 3039. Jednak unia ta rozpadła się podczas Wojny Domowej w latach 3060-tych. Obecnie zagrożeniem dla Federacji jest Słowo Blake’a i ich Jihad. Federacja Słońc raz jeszcze stoi ramię w ramię ze swoimi dawnymi wrogami, złączeni przeciwko wspólnemu zagrożeniu.

Federacja Słońc jest bardzo liberalna jeśli chodzi o wolność osobistą i handel, wzmocniony przez ekonomię wolnego rynku pozwala obywatelom na generowanie osobistych zysków. Militarnie preferują walkę siłami łączonymi opartą na strategii, ceniąc zalety logistyki i manewrowania nad barbarzyńską siłę.

Pomimo swojej siły wojskowej, upadek Ligii Gwiezdnej pozostawił Federację Słońc z niewielką ilością technologicznie zaawansowanych światów. Aby temu zaradzić, Hanse Davion założył Instytut Nauki Nowego Avalon, którego priorytetem jest odzyskanie zapomnianej technologii.

Federacja Słońc jest politycznie i militarnie zorganizowana w Marchie. Trzy, które istnieją od czasu utworzenia Federacji to Marchia Kapellańska (granicząca z Konfederacją Kapellańską), Marchia Draconis (granicząca ze Wspólnotą Draconis) i wewnętrzna Marchia Krzyżowa, w której znajduje się Nowy Avalon – świat stolica Federacji Słońc.

house_davion_by_ghostbear3067-d8jhgqh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *