ComStar

kolodej Battletech 0 Comments

ComStar (1)Jerome Blake, ostatni właściciel oryginalnej sieci komunikacyjnej Gwiezdnej Ligi, pod koniec jej istnienia założył ComStar. Jako niezależna i ostentacyjnie neutralna organizacja, ComStar miał odbudować i administrować siecią generatorów hyperpulsacyjnych, które umożliwiały podróże wewnątrz Strefy Wewnętrznej. W trakcie Wojen Sukcesyjnych Blake i jego najemne siły zajęły Terrę by ochronić ją przed zawieruchą wojenną i jednocześnie położyć podwaliny pod przyszłą potęgę ComStaru. Po śmierci Blake’a jego poplecznicy uznali go za mesjasza i stopniowo zamienili ComStar w pseudo religijny zakon, Prawdziwy Kościół, całkowicie poświęcony Słowu Blake’a z zadaniem zabezpieczenia sekretów technologicznych nieistniejącej już Gwiezdnej Ligi przed ostatecznym rozpadem Sfery Wewnętrznej. W następnych stuleciach ComStar grał bardzo istotną rolę w szalejących Wojnach Sukcesyjnych, operując całkowicie z ukrycia i jednocześnie utrzymując neutralność wobec wszystkich stron konfliktu.

Jednak, gdy nastąpiła  inwazja Klanów i okazało się, że jest to zagrożenie tak duże, że do jego pokonania niezbędne jest zjednoczenie wszystkich nacji Sfery Wewnętrznej, ComStar wobec podziału na oddanych wyznawców Słowa Blake’a, którzy wierzyli, że jest to okazja by ComStar powstał i zaczął rządzić wszystkimi w Sferze Wewnętrznej, oraz tych którzy twierdzili że ComStar powinien się zlaicyzować i podzielić posiadaną wiedzą z resztą Narodów Sfery Wewnętrznej. Tak zaczęła się Schizma czyli wojna pomiędzy reformatorami ComStaru i zatwardziałymi wyznawcami Słowa Blake’a, której kulminacją jest Dżihad.

comstar2ComStar nie jest narodem w rozumieniu prawa, zrzesza w swych szeregach ludzi ze wszystkich zakątków Sfery Wewnętrznej. W związku z tym nie może się on pochwalić ani spuścizną kulturową jaką mają wielkie domy, ani posiadaniem setek światów, których produkcja i dochody powiększają jego potęgę. Mimo to zreformowany Zakon nadal przedstawia ciekawą kombinację międzygwiezdnych religijnych wierzeń oraz dobrze wyposażonej technologicznie korporacji, której ekonomiczna i polityczna moc zdecydowanie przewyższa to czego można by się spodziewać po właścicielu kilku planet. Com-Guards – wojsko ComStaru to najbardziej wyszukane i najlepiej wyszkolone siły zbrojne Sfer Wewnętrznych, stosujące taktykę wojsk połączonych oraz wykorzystujące w pełni przewagę, którą dają nowoczesne sieci dowodzenia, pomimo faktu, że po Schiźmie i wydarzeniach które za sobą pociągnęła, wielu z wojowników ComStaru cierpi teraz na kryzys tożsamości.

comstar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *